مپکو
مپکو
تهران، بزرگراه باقری، نبش خیابان ۲۰۰ غربی، پلاک ۱۳۸

Belt Drum Magnet

بلت درام مگنت

بلت درام مگنت سپراتور به منظور جداسازی سنگ های فرومغناطیسی درشت تا سایز ۲۰۰میلی متر به منظور دریافت توده کنستانتره اولیه و حذف سنگ های ناخالص درشت به عنوان اولین مرحله واحد فرآوری سنگ آهن کاربرد گسترده ای دارد. اجزای اصلی دستگاه شامل درام مگنت، نوار انتقال مواد همراه با رولیک ها، غلتک و مکانیزم درایو دستگاه و تیغه جداسازی قابل تنظیم می باشد. بلت درام مگنت سپراتور حاصل مونتاژ ۱۸۰درجه آرک مغناطیسی در داخل پوسته ای از جنس استیل نگیر ضد سایش که توسط درپوش های آلومینیومی مهار شده است می باشد. مجموعه پوسته درام و درپوش با سرعت مشخصی در حال حرکت به دور آرک مگنت ثابت می باشد.
زمانی که مواد ورودی روی سطح بلت درام مگنت سپراتور شارژ می شود، ناخالصی های غیر مغناطیسی در جلوی درام و در مسیر طبیعی سقوط می کنند، در حالی که سنگ آهن جذب مگنت درام شده و بر روی پوسته درام تا آخرین نقطه حضور مگنت گردش کرده و در پشت درام تخلیه می شود. بلت درام مگنت در دو گروه مگنت های سرامیکی ) (LIMSو مگنت های نئودیم ) (NdFeB or MIMSساخته شده که سبب حصول میدان مغناطیسی با دامنه و گرادیان متفاوت می گردند. پارامترهای قابل اهمیت در راندمان جداسازی بلت درام مگنت شامل سرعت درام، موقعیت تیغه جداسازی، نوع المان های مگنت، تعداد قطب ها و سایز درام می باشد.

کاربرد

صنایع فولد، معادن فلزی، کاشی و سرامیک، سیمان، بازیافت، صنایع غذایی، صنایع چوب و…

مزایا

ساختار محکم، شدت میدان یکنواخت و قدرتمند، عمر طولنی، عمق نفوذ بالی میدان مغناطیسی، استفاده از مگنت دائم و بدون نیاز به برق و باطری، قابل طراحی با ابعاد و تناژهای خروجی مختلف، شدت میدان های مختلف مغناطیسی